Навигация

Издание не издается с июня 2025 года

Қазақстан республикасының мемлекеттік рәміздері

Ильяшева Айымгуль Зеннатовна
Бидайық орта мектебінің
бастауыш сынып мұғалімі

Қазақстан республикасының мемлекеттік рәміздері туралы біледі. Бейнелердің мағынасын ажыратады. Нышандар нені білдіретінін біледі.


Скачать файл

Рубрика: ШКОЛА-Познание мира | 2 класс Дата: 09.10.2022


Фрагмент для ознакомления

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

2.3.5.1.Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздерінің маңызын түсіндіру.

Сабақтың мақсаты

БО: Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздерін таниды және атай біледі;

ББ: Рәміздердің мән-мағынасын сипаттауды біледі;

КО: Басқа мемлекеттердің рәміздерінің ішінен мемлекеттік рәміздерді ажырата алады.

Бағалау критерийлері

1. Алған ақпараттары бойынша өз пікірлерін білдіреді;

2. Рәміздегі бейнелердің мағынасын ажыратады;

3. Негізгі мәселені жеке, жұппен, топпен анықтай алады;

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

3 минут

3 минут

 

6 минут

 

 

 

 

7 минут

Сергіту сәті: «Көңілді күн»

Топқа бөлу: Оқушыларды жетондар арқылы үш топқа бөлу.

Ширату тапсырмасы. «Микрофон» әдісі.

  • Автобусқа қалай кіру керек?
  • Автобуста өзіңді қалай ұстау керек?
  • Метро көлігі адамдарға не үшін қажет?

1 - тапсырма: берілген суреттер бойынша әңгімелеу «Көршіңе әңгімелеп бер» әдісі (жұптық жұмыс)

 

Топқа бөлінеді

 

«Микрофон» әдісі арқылы берілген сұрақтарға жауап береді

 

Суретке қарап әңгімелейді, рәміздер туралы айтады, толықтырады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сергіту сәті Көңілді күн - поиск Яндекса по видео (yandex.kz)

Қызыл, сары, жасыл жетондар

презентация

оқулық

Ортасы

 

 

10 минут

 

 

 

 

 

5 мин

 2 – тапсырма: Мәтін мазмұнын «ПОПС» формуласына салып, 4 сөйлем жазу «ПОПС» формула әдісі. (жеке жұмыс)

1. Өз пікіріңді жаз;

2. Пікіріңді дәлелде;

3. Өмірмен байланыстыр;

4. Қорытынды жаз.

 

 

 

3-тапсырма: Сөйлемді аяқта: «Қазақстанның Туы мен Елтаңбасы дүниежүзіне __________» «Аяқталмаған сөйлемдер» әдісі (өздік жұмыс)

 

Барлығы «Туған елім» 5 сөйлем жазу.

Көпшілігі «Мемлекеттік рәміздер» тақырыбына диалог құрастыр;

Кейбірі: «Туған елім Қазақстан» тақырыбында эссе жазу (ойтолғау).

Берілген сөйлемдерді жалғастырып айтады

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

презентация

 

 

 

 

 

оқулық

Соңы

5 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4-тапсырма: мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру «Блиц-сұрақ» әдісі (жеке жұмыс)

Ойлау деңгейлері

Бағалау критерийлері

Дескрипторлар

Білу, түсіну

Мәтін мазмұнын түсінеді

Мәтінді түсініп ойын қорытады

 

Сұрақтарға жауап береді:

- Рәміздер туралы өзіңе, осыған дейін білмеген қандай жаңалық аштың?

- Туымыздағы қыран құс пен күн нені білдіреді?

- Мемлекеттік елтаңбамызда не бейнеленген?

 

 

оқулық

Рефлексия

2 мин

«Жеміс ағашы»

 

 

 


Скачать файл